"Efekt Synergii - Minipodręcznik Maxipraktyk" to publikacja podsumowująca program Synergia organizowany przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej.
Podręcznik jest zbiorem dobrych praktyk w zarządzaniu publicznymi podmiotami opracowanych podczas warsztatów z pracownikami administracji.

Odpowiadałyśmy za cały projekt graficzny Podręcznika - layout, skład, łamanie oraz wszystkie ilustracje i ikonki użyte w zbiorze.

Publikacja została wydana online i jest powszechnie dostępna dla wszystkich zainteresowanych na stronie KSAP i projektu Synergia.
Główne ilustracje rozpoczynające każdą z 3 części Podręcznika. W publikacji użyłyśmy kolorów nawiązujących do identyfikacji wizualnej KSAP (granat i czerwień) wzbogaconych od odcienie błękitu i pomarańczu.
Ilustracje rozpoczynające podrozdziały o różnych obszarach zarządzania.
Layout Podręcznika musiał pomieścić najróżniejsze treści - teksty, cytaty, diagramy oraz różnego rodzaju wyróżnienia podsumowujące praktyki.
Każda "Dobra praktyka" rozpoczyna się tabelką z "Pigułką wiedzy" o danym działaniu, która zawiera najważniejsze informacje dotyczące wprowadzania danego rozwiązania w życie. Do każdej z praktyk powstała także mała ilustracja rozpoczynająca daną część Podręcznika.
Po "Pigułce" następuje zawsze informacja o potrzebnych zasobach i przygotowaniach. Wszystkie powtarzające się sekcje oznaczamy odpowiednimi ikonkami i kolorami.
Część ilustracji rozpoczynających rozdziały o dobrych praktykach.
Szerokie marginesy wykorzystujemy na dodatkowe treści: inspirujące cytaty, ciekawostki czy źródła. Na marginesy wyciągnięte są też śródtytuły, których układ powtarza się co rozdział. Pomaga to dodatkowo ustrukturyzować tekst oraz podkreślić inne treści takie jak podsumowania, dodatkowe pytania czy ciekawe inspiracje.
Znane postacie historyczne występują jako portrety. Ilustracje dodatkowo wzbogacają layout i stanowią przerywniki przy dłuższych tekstach zwracając uwagę na inspirujące cytaty czy wydarzenia związane z danymi osobami.
W Podręczniku wykorzystujemy szereg ikonek zwracających uwagę na powtarzające się części tekstu. Granatowe znaki wskazują na dodatkowe materiały na marginesach: ciekawostki historyczne, cytaty czy dodatkowe źródła do doczytania.Czerwone zaś wskazują na najważniejsze treści - pigułki wiedzy, potrzebne zasady, cele praktyk, listy zadań itp.
Back to Top