Edukacyjna gra karciana „Wolna Elekcja”, która pozwala uczniom na odtworzenie pierwszej wolnej elekcji z 1573 ucząc tym samym mechanizmów rządzących demokracją.
Projekt graficzny bazuje na elementach historycznych takich jak portrety z epoki oraz ozdobna XVI-wieczna typografia, ale przede wszystkim ma być atrakcyjną wizualnie grą karcianą kojarzącą się z dobrą zabawą, a nie lekcją historii.
Gra jest narzędziem edukacyjnym dla szkół i pretekstem do alternatywnych lekcji historii. Gracze (od 15 do 50 osób) wcielają się w historyczne postacie dyplomatów, magnatów czy przedstawicieli szlachty średniej i drobnej. Każdy z nich otrzymuje swoją kartę postaci z opisem danej osoby – jej biografią, pochodzeniem oraz celami i postulatami za realizacje których gracz będzie otrzymywał punkty.
W grze używamy rodziny kroju pisma Lazarus zaprojektowanego przez Anię Wieluńską :)
Z tyłu karty znajduje się historyczna mapa Rzeczpospolitej Obojga Narodów, która pozwala lepiej zrozumieć sytuację geopolityczną czasu pierwszej elekcji.
Każdy z graczy otrzymuje swoją kartę postulatów, gdzie może prowadzić notatki i zaznaczać interesujące go cele oraz kartę do zliczania punktów.
Opracowanie graficzne: OKI OKI Studio
Wydawca: Muzeum Historii Polski
Dowiedz się więcej o samej grze i związanym z nią konkursem dla szkół!